Menu

Poza granicami Polski i nie tylko

Wspomnienia z Italii... dziennik badante i wlasne przemyslenia

Wczorajszy wtorek

2lucia

No własnie, jak tu opowiedzieć coś co charakteryzuje się jednym słowem " chandra".  Ani nic takiego mnie nie spotkało, żeby taki nastrój wywołać, bo to,że "biała noc" okazała się nijaka w kolorze to ostatecznie, żaden dla mnie osobiście powód. 

Chyba jednak ten cholerny nerwoból co to mam z nim żyć do końca moich dni, jak przepowiedział stary lekarz ze Szczecinka ma również wpływ na moje samopoczucie.

Cały dzień wczorajszy przesnułam się w nocnej koszuli czego osobiście nie cierpię i z obrzydzeniem na siebie patrzyłam. A nijak nie miałam sily co by sie przyodziać w coś domowego. Billy skazany był na krótkie samodzielne wypady w okolicę bramy ale i on nie przejawiał chęci na spacer. Również V. był z lekka osowiały i układał namiętnie swojego pasjansa. Ja sobie siedziałam z laptopem  i przygotowywalam zdjęcia z Montemonaco. 

Mam też trochę nowości ascolańskich. Ktoś z duszą artystyczną wpadł na pomysł i na murach kamienic ascolańskich pojawiły się obrazy.102_95061 W takich różnych wnękach po oknach, odrzwiach,102_9642 które nikt na szczęście nie likwiduje a wręcz przeciwnie uwypukla.

Kamieniczki są pięknie odnowione.102_95921 A w środku pełna nowoczesność.102_95952chociaż sklepienia antyczne. Kletki schodowe 102_95932 mają nietypowe schody bo zakręty. Proszę, to znana mi kamienica, drzwi wejściowe współczesne, 102_95961zaznaczony tylko łuk dawnej bramy. Okna urokliwe.102_95971 A w środku winda. 102_95941Są tylko dwa pietra a winda jest. I dlatego dla osób na wózkach nie ma problemu ze spacerami.

A poza tym są tam piękne duże mieszkania. Pełne powietrza i światła przed którym chronią podwójne okiennice. Zewnętrzne szczebelkowe i wewnętrzne drewniane. :) I muszę przyznać, że przy tej temperaturze maja zastosowanie.

I tak od chandry przeszłam do architektury ascolańskiej. 

To znak, że idzie ku lepszemu.

 

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
 • nie-okrzesana

  Temat okiennic bardzo na czasie. Ale poza tym uwielbiam stare domy z okiennicami.

 • 2lucia

  Okiennice przydają domom duszy. Można się odgrodzić od całego świata i nie tylko ochronić przed upałem. Buziaki Nie-okrzesana .

 • antonina33

  Uwielbiam te szczegóły z kamienic ascolanskich , które pokazujesz.
  Nerwobóle i chandry - precz !!!
  Pozdrawiam Cię Luciu ,M

 • 2lucia

  Ja też uwielbiam i dlatego ciąglę ich szukam . Buziaki upalne

 • emma_b

  instalowanie windy w dwupiętrowym domu świadczy o wyobraźni i szacunku dla człowieka. poza osobami na wózku także te w zaawansowanym wieku mogą przecież z nich korzystać.
  nawet najdłuższa żmija przemija, a co dopiero chandra. obstawiam, że jutro będzie po ptokach:*

 • 2lucia

  Emma masz rację, chandra na finiszu. A co do windy to szkoda, że u nas tej wyobraźni brakuje. Z autopsji to mowie, bo na 3 p mieszkam a jest to budynek 4 piętrowy. Winda pojawia się od 5 pietra. Kto to wymyślił i jakie to były kryteria. Niby na 4 piętro wchodzi lekko i przyjemnie. Z zakupami, małymi dziećmi, wózkami, sankami i nawet rowerkami. Też z autopsji wspominam. Teraz mieszkam jakby coraz wyżej. Buziaki

 • onyks01

  Czasem się trafi taki dzień . Miłego wieczoru

 • aleconsek

  No popatrz Luciu, tyle zdjęć tego pięknego miasta już zamieszczałaś a jeszcze odnajdujesz takie perełki. Niech to co Ci doskwiera pójdzie precz!!

 • 2lucia

  Wiem Hania ale bardzo mi takie dni doskwierają. Buziaki

 • 2lucia

  Constancjo... a ile jeszcze znajdę. I to mnie pociesza :) Buziaki

 • ada-toniewypada

  Witam w "klubie" tylko u mnie to nie jeden dzien.... niestety

 • 2lucia

  Generalnie to była klasyczna " trześniówka" . Na szczęście lepiej czego i Tobie życzę serdecznie. Buziaki

Dodaj komentarz

© Poza granicami Polski i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci